TİM'e "Ar-Ge ve İnovasyonun Gelişimine Katkı" Ödülü

MÜSİAD, ulusal bilim ve teknoloji ile politika ve strateji alanlarındaki gelişmeleri teşvik etmek amacıyla düzenlediği "Bilim ve Teknoloji Ödülleri" nin bu yıl 7.sini gerçekleştirdi. 

"Ar-Ge ve İnovasyonun Gelişimine Katkı" kategorisinde Türkiye İhracatçılar Meclisi ödüle layık görüldü.

Türkiye İhracatçılar Meclisi adına Genel Sekreter Vekili Dr. İsmet Yalçın'ın ödül aldığı törende; "Bilim ve Teknoloji Politikalarının Gelişimine Katkı" kategorisinde Mahmut Kiper, "Ulusal Teknolojinin Gelişimine Katkı" kategorisinde Savunma Sanayii Müsteşarlığı, "Ulusal Teknolojinin Gelişimine Katkı" kategorisinde Halil Tokel,  "Ar-Ge ve İnovasyonun Gelişimine Katkı"kategorisinde Refik Üreyen, "Bilim ve Teknoloji Farkındalığı Oluşturma" kategorisinde Prof. Dr. Tamer Müftüoğlu, "Yenilikçi Girişimci" kategorisinde ise Dr. Cüneyd Fırat ödüllendirildi.

MÜSİAD'ın Ahlak ve Bilimi birbirinden ayırmadan baktığını ifade eden MÜSİAD Başkanı Nail Olpak törende yaptığı konuşmada, "Bilim ve teknoloji çalışmalarına, emeğini, birikimini, ömrünü koymuş değerlerimizi, bilim insanlarımızı, özel sektör ya da kamuda teknolojiye yön veren değerli girişimci ve yöneticileri ödüllendirmek görevimiz" dedi.

PAYLAŞ