TİM destekli, YTÜ-Warwick Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Lisansüstü Sertifika ve Master Programı devam ediyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin destek verdiği, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ile dünyaca ünlü University of Warwick işbirliğinde düzenlenen "Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi” Sertifika ve Master programı 'Business Strategy And Strategic Management' ​modülü ile devam ediyor.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin burs desteği sağladığı eğitim programı modüller halinde Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde verilmektedir. 'Business Strategy And Strategic Management' ​modülü 28 Ocak-1 Şubat 2015 tarihlerinde yapılacaktır. Dersler The University of Warwick'in Sanayi ve Ar-Ge alanında uzman öğretim görevlileri tarafından verilmektedir.

İşletme Sratejisi & Stratejik Yönetim Modülü

Günümüz işletmecileri karmaşık ve hızla değişen global iş dünyasında yöneticilik yapmaktadırlar. Bu modül özellikle iş dünyasındaki stratejik sorunları ve etkilerini anlama ihtiyacı duyan ve etkin stratejiler formule etmeyi gerektiren tekniklere dair bilgi sahibi olmayı hedefleyen katılımcılar için tasarlanmıştır. Bu modül katılımcıların, ayrıca iş dünyasındaki bir dizi karmaşık ve dinamik süreçleri anlamaya ve stratejik değişim ve kurumsal büyümeler için gerekli olan unsurları tanımlamalarına yardımcı olmayı hedefler. Bu modül saysesinde katılımcılar farklı stratejik formülasyonlar geliştirebilir, iş dünyasına ait makro ve mikro girdileri tanımlayabilir, analitik araç ve teknikleri kullanarak stratejiye yön verebilir, farklı stratejik düşünme biçimlerini öğrenerek stratejik bir iş planı oluşturabilir. Bu modülde stratejik planlama ve karar verme durumları için stratejik simülasyon programı, çeşitli vaa analizleri kullanılmaktadır.

Her modül iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde katılımcılar 40 saat ders görmektedir. İkinci bölümde ise katılımcılardan alınan modül ve çalışma alanına dair 4-5 bin kelimelik bir proje hazırlamaları istenmektedir. Her modül için ders ve proje süresi 8 haftayı kapsamaktadır. 6 modülü başarı ile tamamlayan (4 mecburi ve 2 seçmeli modül) katılımcılar The University of Warwick Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi sertifikasını almaya hak kazanır. Sertifika almaya hak kazanan adaylar ayrıca üç modül daha alarak ve tez yazarak the University of Warwick master derecesine sahip olurlar. Modülleri başarı ile tamamlayan adaylar almış oldukları ders kredilerini Warwick UK'ye transfer edebilir ya da doktora programlarına taşıyabilirler. 

Modül İçeriği

· Stratejik Formülasyon

· Henry Mintzberg'in Stratejik Düşünme Teorisi

· Mavi Okyanus Stratejisi: Çağdaş Stratejik Düşünceye Bakış

· Dış Faktör Değerlendirmesi: Fırsatlar ve Dış İş Ortamında Tehditler

· İç Faktör Değerlendirmesi: Şirketin Güçlü ve Zayıf Yönlerinin Analizi

· Sürdürülebilir Rekabet Avantajı ve Farklılaşma

· Stratejik değişimin Mali ve İnsan Kaynağı Yönlerini Karşılaştırma

'Business Strategy and Strategic Management' modülü endüstri ve sanayi alanındauzman Dr. Nigel Brennantarafından verilecektir.

Dr. Nigel Brennan

Nigel Brennan, Warwick Manufacturing Group'un önde gelen öğretim üyelerindendir. WMG bünyesinde 20 yılı aşkın süredir stratejik yönetim üzerine dersler vermekte üç kıtada altıdan fazla ülkede bu alanda yöneticiler yetiştirmektedir. Ayrıca profesyonel bir mühendis olarak 30 yıldan fazla uluslararası sanayi tecrübesine sahip olmakla birlikte İngilterenin önde gelen elektronik ve mühendislik şirketlerinde 10 yılı aşkın genel müdürlük görevinde bulunmuştur. Görev yapmış olduğu bazım kurum ve kuruluşlar BAE Systems, Network Rail, O2 ve çeşitli telekomüniskasyon şirketleridir. Kurumsal strateji, yönetimsel ve organizasyonel stratejiler, işletme yönetimi başlıca uzmanlık alanları arasında gelmektedir.

Gelecek modüller:

Operations Strategy for Industry Nisan 2015 (Tarihi netleştirilecektir)

Project Planning Management and Control 24-28 Haziran 2015

Financial Analysis and Control Systems 9-13 Eylül 2015

Technology Management 18-22 Kasım 2015

Kayıt ve daha fazla bilgi için,warwick@yildiz.edu.tr

www.warwick.yildiz.edu.tr

Tel: 0212 383 21 35 - 0212 383 21 04

PAYLAŞ