TİM Antalya'da Başkanlar Buluşması Düzenledi

Türkiye İhracatçılar Meclisi; Yönetim Kurulu üyeleri, Sektörler Konseyi üyeleri, İhracatçı Birlik Başkanları ve Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın İbrahim Şenel ve beraberindeki heyet ile 20-22 Şubat tarihlerinde Antalya'da " Ortak Akıl Toplantısı ” gerçekleştirdi.

21 Şubat Cumartesi sabahı, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin mevcut durumu değerlendirdiği sunum ile başlayan toplantılar, Tınaz Titiz'in 60 Birlik Başkanına yönelik hazırladığı Soru Konferansı ile devam etti. TİM ve İhracatçı Birlikleri'nin sorunlarının tartışıldığı ve çözüm yollarının arandığı Soru Konferansı etkinliğinde, TİM'in, Birlikleri daha iyi temsil etmesi ve Birliklerin, üyelerine daha kaliteli hizmet vermesi için yapması gerekenler konuşuldu. İhracatçı Birliklerinin iç işleyişinde yaşanan sıkıntılar ve TİM, İhracatçı Birlikleri ve DEİK arasındaki işbirliğinin artırılması için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

Toplantıya 21 Şubat Cumartesi günü Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın İbrahim ŞENEL ve beraberindeki, çoğunluğu Ekonomi Bakanlığı Müdürlerinden oluşan, 20 kişilik heyet katılım gösterdi. Bakanlık yetkililerin ihracatla ilgili son düzenlemeleri aktardıkları sunumlarının ardından, Başkanlar ve Bakanlık yetkilileri arasında soru-cevap oturumu gerçekleşti.

Toplantıların son gününde, Tınaz TİTİZ'in moderatörlüğünü yapmış olduğu Soru Konferansı'nın devamı niteliğinde, başkanlar beş kişilik gruplar halinde yuvarlak masa toplantısı yaptı. Oturumun sonunda, her masadan birer sözcünün, belirlenen sorunlar üzerine grup olarak hazırladıkları çözüm önerilerini sunduğu toplantı 22 Şubat Pazar günü sona erdi.

 

 

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ