Taşların Tılsımını Duymak Projesi'nde Final Günü

Mücevher İhracatçıları Birliği'nin başta işitme engelliler olmak üzere toplumdaki dezavantajlı grupların istihdam edilmesini amaçlayarak yola çıktığı "Taşların Tılsımını Duymak” projesi kapsamında kurulan "Değerli Taş Kesim Merkezi” açılıyor. 12 Ağustos 2014 tarihinde açılışı yapılacak olan merkez ile Türkiye, en modern ve en büyük taş kesim merkezine kavuşacak ve engellilere eğitim verilmeye başlanacak.

Mücevher İhracatçıları Birliği'nin; İstanbul Kuyumcular Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İşitme Engelliler Federasyonu ile ortaklaşa hayata geçirdiği ve İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) desteklediği "Taşların Tılsımını Duymak” projesinde final günü geldi çattı. Projenin sonunda kurulan "Değerli Taş Kesim Merkezi” ile başta işitme engelliler olmak üzere toplumdaki diğer dezavantajlı gruplara değerli taş kesimi öğretilecek. Böylece hem toplumdaki engelliler için istihdam olanağı yaratılacak hem de mücevher sektörü için ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücü yetiştirilecek. Öncelikle İstanbul bölgesinde ikamet eden başta işitme engelliler olmak üzere toplumdaki diğer dezavantajlı bireyleri de kapsayan proje için başvurular devam ediyor.

12 Ağustos 2014 Salı günü, 10:00-11:30 saatleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Küçükyalı Kampüsü'nde gerçekleşecek olan Değerli Taşlar Kesim Merkezi'nin açılış toplantısına TİM Başkan'ı Mehmet Büyükekşi ve Mücevher İhracatçıları Birliği Başkan'ı Ayhan Güner'in yanı sıra sektör temsilcileri ve işitme engellilerle birlikte geniş bir katılım olacaktır.

PAYLAŞ