OİB, Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması'nın ikincisine hazırlanıyor

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde geleceğin tasarımcılarını, proje ve fikir sahiplerini otomotiv sektörü ile buluşturmak amacıyla düzenlenen Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Otomotiv Tasarım Yarışması'nın ikincisi gerçekleştirilecek.
Tasarım Yarışması, otomotiv endüstrisinin gereksinimlerine karşılık gelecek, farklılık, yaratıcılık ve yenilikçilik içeren projelerin teşvik edilmesi ve değerlendirilmesi için öğrenci ve serbest katılıma yönelik olarak ikinci kez düzenleniyor. Her kategoride katılımcılardan sektörün katma değer yaratma becerilerini artıracak özgün ve yenilikçi, komponent bazlı projelerin geliştirilmesinin beklendiği yarışma için son başvuru tarihi 1 Nisan 2013 olarak belirlendi.


Ar-Ge Proje Pazarı ise inovasyon ekonomisine geçişin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir istikrarlı bir yapıya sahip olabilmesi ve dünya ekonomisinde hak ettiği yeri alabilmesi hedefi doğrultusunda yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen işbirlikleri ile yüksek katma değerli üretim yapılabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması amacıyla düzenleniyor. 2. Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı için son başvuru tarihi ise 15 Mart 2013.
Proje Pazarı akademisyenler, araştırmacılar, sanayiciler ve sektör profesyonellerine yönelik düzenlenirken, Tasarım Yarışması ülke genelindeki otomotiv sektörü ile ilgili tüm komponent (otomotiv aksam ve parçaları) tasarımcıları ile üniversitelerin ilgili fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik olacak.

 

Başvurular http://www.otomotivprojepazari.com/ ve http://www.otomotivtasarimyarismasi.com/ internet siteleri üzerinden alınmaktadır.

PAYLAŞ