Mersin'de işsizlik TİM-TEB Girişim Evi ile çözülecek

Girişimciler AKİB ihracatına katma değer katacak, Mersin potansiyelini keşfedecek

Yüksek katma değerli ve ihracat potansiyeli de olan girişimcileri ve girişimci işletmeleri geliştirmek, güçlendirmektir amacıyla ilki 2015 yılında Gaziantep'te açılan TİM-TEB Girişim evlerinin 5'incisinin Mersin'de açılması için imzalar atıldı.

Bülent Aymen, "Yeni girişimcilerin desteklenmesi ve işletmelerin açılması ihracata olduğu kadar istihdama da fayda sağlayacaktır”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliği ile yurdun çeşitli ellerinde açılan Girişim evlerinin sayısı artıyor. Yüksek katma değerli ve ihracat potansiyeli de olan girişimci işletmeleri geliştirmek, güçlendirmek amacıyla ilki 2015 yılında Gaziantep'te açılan TİM-TEB Girişim evlerinin 5'incisinin Mersin'de açılması için imzalar atıldı.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Bülent Aymen, AKİB sorumluluk sahasındaki Mersin'in seçilmesine neden olarak son yıllarda aldığı yoğun göç ve %12 ile Türkiye ortalamasının üzerindeki işsizlik oranının olduğunu belirtti ve "Yeni girişimcilerin desteklenmesi ve işletmelerin açılması ihracata olduğu kadar istihdama da fayda sağlayacaktır” dedi. TİM-TEB Girişim Evi'nin Mersin kadar çevre illere de faydasının olacağını söyleyen Aymen, "Girişimciler fikirlerini burada rahatlıkla hayata geçirebilecek, KOBİ'ler katma değerli ürün geliştirerek dünyaya açılabilecekler. Bölgemizde istihdam yaratılmasına ve katma değerli ürünlerin üretilmesine imkan sağlayacak olan TİM-TEB Girişim Evi, girişimcilere ve  KOBİ'lere maddi desteklerin yanında danışmanlık hizmeti de verecek. Türkiye ile birlikte bölgemiz de potansiyelini keşfedecek” dedi 
 

Foto altı: Mersin Valisi Özdemir Çakacak, AKİB Koordinatör Başkanı Bülent Aymen TİM-TEB Girişim Evi protokolünü imzaladı

 

PAYLAŞ