Kültürel Hizmetler Çalıştayı düzenleniyor

Ülkemizin 2023 yılında 150 milyar dolar hizmet ihracatı hedefi doğrultusunda, 23 Mart 2016 tarihinde, Park Bosphorus Hotel İstanbul'da "2023 Hizmet İhracatı Stratejisi Projesi” Lansmanı ve Strateji çalıştayların  ilki olarak  Kültürel Hizmetler – Görsel İşitsel Yayın, Telif ve Lisans Hizmetleri Çalıştayı gerçekleştirilecek.

Etkinlik, Ekonomi Bakanımız Sn. Mustafa ELİTAŞ, Müsteşarımız Sn. İbrahim ŞENEL, TİM Başkanı Sn. Mehmet BÜYÜKEKŞİ ve Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı Sn. Fatih Kemal EBİÇLİOĞLU'nın katılacakları  lansman ile başlayacak  olup, projenin danışman firması  Execution Partners'dan Baransel ATÇI moderatörlüğünde Kültürel Hizmetler Çalıştayı ile devam edecektir. 

Çalıştayda,  sinema, müzik, animasyon, televizyon içerikleri  ile yazılı eser, spor, telif ve lisans gibi birçok alanı kapsamakta olan Kültür Endüstrisine  yönelik döviz kazandırıcı hizmet ihracatı stratejisinin oluşturulması amaçlanıyor.  Bu kapsamda muhtelif firma, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının çalıştaya katılım sağlaması bekleniyor.
PAYLAŞ