İstanbul Moda Akademisi İran'da Eğitimlere Başladı

 

İSTANBUL MODA AKADEMİSİ İRAN'DA EĞİTİMLERE BAŞLADI

 

İMA ve Tahran Maad Retail Study Center (MRSC) iş birliğinde gerçekleşen eğitimler 5 Ekim'de başladı.

 

İMA ile MRSC arasında imzalanan 3 yıllık anlaşma kapsamında İran pazarında yer alan üretici ve perakendeci firmalar ile bireysel katılımcılara eğitimler verilecek. Projenin ilk yılında moda yönetimi, perakende yönetimi ve tasarım geliştirme olarak 3 farklı alanda geliştirilen seminerler sonrasında belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda kısa eğitim başlıkları kurgulanacak.

 

5 - 8 Ekim 2015 tarihleri arasında Tahran Üniversite'sinde ilki gerçekleştirilen "Compressed MBA in Fashion Management” eğitiminde; üretici firmaların firma sahipleri ve yöneticilerinden oluşan bir gruba moda yönetimi, merchandising,  koleksiyon geliştirme, tedarik süreci, stil ve trendler gibi pek çok önemli konularda eğitimler verildi. Bünyelerinde tasarım departmanları oluşturarak tasarım alanında gelişmeyi, dünyaca ünlü markaların üretim merkezi haline gelmeyi, kendi markalarını inşa etmeyi, geliştirmeyi ve mağazalaşarak etkili bir perakende yönetimi yapmayı hedefleyen firmalar katıldıkları bu eğitim ile moda işletmelerinde yönetim stratejileri, marka algısı, sektör trendleri, trend takibi, pazar araştırmaları, tüketici davranışları, rekabet analizi, ürün yönetimi, planlama, kritik yol haritası, koleksiyon planlama, fiyatlama, üretim planı ve tedarik zinciri konularında kapsamlı bir eğitim aldılar.

 

İMA tarafından MRSC ortaklığıyla devam edecek eğitimlerin ikincisi "Compressed MBA in Retail Management” başlığı ile Kasım ayında Tahran'da gerçekleşti.

 

 

PAYLAŞ