"İstanbul Metrorail Forumu ve Sergisi" kapılarını açtı

Ticari Eşleştirme Derneği'nin  organize ettiği "İstanbul Metrorail Forumu ve Sergisi”, Ulaştırma Bakanlığı ve ilgili birçok Sivil Toplum Kuruluşunun destekleri ile 09-10 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşiyor.

İstanbul Metrorail Forumu ile, 2020 yılına kadar yaklaşık 10 milyar avroluk metro yatırımının yapılacağı İstanbul'da kamuoyununun bilinçlendirmesi hedefleniyor.

Organizasyon ile  metro kullanımını daha fazla teşvik etme, ülkemizin petrol ithalatının azalmasına katkı sağlama ve metroların birer sosyal alan olduğunu anlatmanın yanısıra, metro yatırımı için idareler, yükleniciler, alt yükleniciler, tedarikçiler ve diğer paydaşların bir araya gelerek yenilik ve çözümlerin inceleneceği bir ortam oluşturulması amaçlanıyor.

Etkinliğin amaçları arasında; dünyada yeni ve yürürlükte olan birçok metro projesinin finansman modelleri ile birlikte konuşulması, yerli alt yüklenici ve tedarikçilerin, bu forum sırasında, ana yüklenici ve yabancı firma temsilcileri ile görüşmeler yapma fırsatı yakalaması yer alıyor.

PAYLAŞ