İnovasyon ve teknolojinin geleceği TİM işbirliği ile YTÜ'de masaya yatırılacak

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ile İngiltere'nin köklü eğitim kurumlarından The University of Warwick işbirliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğiyle düzenlenen ‘Uluslararası İnovasyon ve Teknoloji Atölyesi'nde' AR-GE ve İnovasyon teknolojilerinin geleceği masaya yatırılacak.

Ekonomik kalkınmanın ileri teknoloji üretme ve dış pazarlarda rekabet ederek sağlandığı kabul edildiği günümüzde, ülke ekonomilerinin ayakta tutan en önemli faktörler olarak görülen ‘inovasyon', ‘teknoloji' ve ‘Araştırma Geliştirme (Ar-Ge)' konuları, ‘Uluslararası İnovasyon ve Teknoloji Atölyesi'nde masaya yatırılacak.

"İNOVASYONUN ÖNCÜLERİ YILDIZ'DA OLACAK”

10 Haziran Pazartesi 14.00'da Yıldız Teknik Üniversitesi Merkez Kampüs Oditoryum'da düzenlenecek ‘Uluslararası İnovasyon ve Teknoloji Atölyesi'ne alanında uluslararası saygınlığa sahip bilim insanlarının konuşmacı olarak katılacak. Açılış konuşmalarını, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, TİM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, YTÜ Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Bektaş ve The University of Warwick Yüksek Lisans Programları Direktörü Sujit Banerji'nin yapacağı programda, dünyada sanayi/üniversite işbirliği modelini başarılı bir şekilde uygulayan WMG (Warwick Manufacturing Group) yöneticileri de, tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

‘Uluslararası İnovasyon ve Teknoloji Atölyesi'nde ayrıca, Ar-ge ve inovasyon alanında önemli çalışmalara imza atan University Of Warwick'den Dr. Ali Ahmad, Dr. Steven Maggs ile YTÜ Teknopark İnovasyon ve Ar-Ge Danışmanı Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu da katılımcılara hitaben bir konuşma yapacak.

"İNOVASYON VE AR-GE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULACAK”

Konuşmaların ardından Ar-Ge ve İnovasyon konusunda çok sayıda çalışma İnovasyon Sergisi'nde görücüye çıkacak.

Programda ayrıca, İnovasyon ve Ar-Ge uygulamalarındaki çalışmalarıyla övgüye layık görülenlere, ödülleri verilecek.

Öte yandan; ‘Uluslararası İnovasyon ve Teknoloji Atölyesi' hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler http://warwick.yildiz.edu.tr/inovasyon-atolyesi adresini ziyaret edebilir.

TARİH: 10 HAZİRAN 2013 PAZARTESİ

YER: YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KAMPÜSÜ ODİTORYUM

SAAT:14.00

 

 

 

  

PAYLAŞ