Dünya'ya Açılan Sanayi Yöneticisi Yetiştiriyoruz

Türkiye'nin inovasyon ekonomisine geçişini ve teknoloji tabanlı büyüme sürecini yürütecek, küresel liderler yetiştirmek için tasarlanan 'Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji yönetimi' eğitiminin 'Sanayi için Operasyon Stratejileri' modülü 20-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında YTÜ Beşiktaş kampüsünde verilecek.

İngiltere'nin en iyi 10 üniversitesi arasında 4. sırada yer alan ve 2015 yılın üniversitesi olarak seçilen University of Warwick- Warwick Manufaturing Group ile birlikte küresel sanayi liderleri ve profesyonellerini yetiştirmekte ve aynı zamanda Dünya'da Hindistan, Çini, Malezya, Rusya, Kore, Güney Afrika, Singapur, Tayland gibi yeni yükselen ekonomilerin sanayi, inovasyon ve teknoloji danışmanlığını yapmakta.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) destekleriyle Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), University of Warwick işbirliği ile ‘Industrial Research and Technology Management' (Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi) lisansüstü eğitim programı tasarlanmıştır. Bu program, dünya sanayi ve endüstri sektörlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmış olup ve doğrudan ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte. Çalışanların programdan etkin bir biçimde faydalanmaları adına eğitimler 2 ayda bir Çarşamba'dan Pazar gününe kadar sürmekte. Bir yılda tamamlanacak olan 6 modüllük Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi lisansüstü sertifika programı, başarılı öğrencilere almış oldukları ders kredilerini, Warwick ve YTÜ'de master ve doktora programlarına transfer imkânları sağlamakta. Program, bilim, sanayi ve teknoloji alanında deneyimli University of Warwick öğretim elemanları tarafından İngilizce olarak verilmekte ve YTÜ Beşiktaş kampüsünde yürütülmektedir.

PAYLAŞ