Kısa Vadeli İhracat Kredilerinde Kobiler'e Uygun Finansman İmkânı

Türk Eximbank, Kısa Vadeli İhracat Kredilerinde Kobiler'e daha uygun finansman ve 360 gün vadeli reeskont kredilerinde limit artırımı düzenlemeleri yaptı.

Sevk Öncesi Döviz İhracat Kredisi ( SÖİK- Döviz ) ve İhracata Hazırlık Döviz Kredilerinde (İHK-Döviz) azami vade, ihracatçı firmaların finansman ihtiyaçları çerçevesinde 540 güne çıkarılmıştır.

Piyasa faiz oranlarındaki aşağı yönlü seyrin etkisiyle yeniden belirlenen faiz oranları ile söz konusu kredi programları, başta KOBİ'ler olmak üzere, ihracatçılar için daha cazip hale getirilmiştir.

02.02.2015 tarihli düzenleme ile KOBİ'ler SÖİK- Döviz ve İHK- Döviz programlarından LIBOR +1, 00/EURIBOR +0,75 gibi oldukça uygun faiz oranları ve 540 güne varan vade seçenekleri ile yararlanabileceklerdir.

Eximbank Kısa Vadeli İhracat Kredi sigortası ile alacaklarını garanti alan firmalar ile söz konusu kredi programlarından indirimli faiz oranları ile yararlanmaya devam edecektir.

Diğer bir yenilik ise, Eximbank'ın en çok talep gören kredi programı olan Reeskont kredilerinde 360 gün olan vade seçeneğinde geçerli üst limit tüm firmalar için 50 milyon ABD dolarına çıkarılmıştır.

PAYLAŞ